MENÜ

Jópofa Bolt - Ahol a fa hatás a nyerő

TERMÉSZETES MEGFÁZÁS ELLENI SZEREK


Értékes vitaminok, nyomelemek, illóolajok és egyéb növényi anyagok (fitoterápia) aktiválják a szervezet saját öngyógyító folyamatát megfázás esetén.


Természetes gyógymódok megfázás ellen


A természetgyógyászatból származó megfázás elleni szerek értékes összetevők a megfázás tüneteinek enyhítésében és a test saját gyógyító erejének elősegítésében. Mindenekelőtt az aromaterápiát, a növényi gyógyászat egyéb területeit és a természetgyógyászati ​​táplálkozási koncepciókat alkalmazzák. A természetes megfázás elleni szereket gyakran használják otthoni gyógymódokban vagy különféle gyógyszerek adalékanyagaként.


Aromaterápiás természetes megfázás elleni szerek


Az aromaterápia aromás (illatos) olajokat és egyéb növényi eredetű gyógynövényeket (pl. Alapolajokat, hordozóolajokat, növényi desztillátumokat) használ. Az aromaterápiás, természetes megfázás elleni szerek egészségügyi hatásait kétféleképpen gyanítják: A növényi aromáknak a szaglóidegeken keresztüli hatásaival az agyra, és ott különösen a limbikus rendszerre (többek között a szaglás, a hormonegyensúly, a vegetatív idegrendszer, az érzelmek hatása) és az illóolajok testre gyakorolt ​​közvetlen hatása (pl. a légutak belégzése során). Megfázás esetén az aromaterápia segíti a testet abban, hogy természetes úton találjon gyógyulást és erősítse az immunválaszt, megszüntesse az orrdugulást.


ILLÓOLAJOK


Az illóolajok illékony, kellemes illatú növényi olajok, és fontos természetes gyógyszerek a megfázás ellen. Az illékony azt jelenti, hogy amikor levegővel érintkeznek, könnyen elpárolognak, gázként emelkednek, és elterjesztik illatukat és egészségügyi hatásukat. A természetben az illóolajok védik a növényeket a rovarfertőzésektől, a környezetszennyezéstől és a betegségektől. Ezek nélkülözhetetlenek a növények egészséges növekedéséhez, fejlődéséhez és alkalmazkodóképességéhez is, ezért a természet életenergiájának is tekintik őket.

Az illóolajokat illatos növényekből nyerik gőz desztillációval - a növényi összetevők ezért erősen koncentrálódnak bennük (sokkal töményebbek, mint például a szárított gyógynövényekben).

Az illóolajok sokkal többek, mint csupán kellemes illatok - kémiai felépítésük olykor igen összetett, a testre és az elmére gyakorolt ​​hatása rendkívül változatos. Gyulladáscsökkentő, fertőzéskorlátozó és hangulatjavító hatással az illóolajok a legtöbb esetben ideálisak a megfázás kezelésére, feltéve, hogy nincsenek intoleranciák vagy allergiák az összetevőkre (figyelem: asztmás roham kockázata, ha megfelelő allergia van!) Vagy ellenjavallatok (pl. Asztma, görcsroham, alacsonyabb életkor) hat hónap). Egyes illóolajokat szintén jobb, ha terhesség alatt nem alkalmaznak természetes megfázás elleni szerekként, mivel a hormonszerű mellékhatások nem zárhatók ki (pl. Zsálya).

Az illóolajok gyógyszerkészítménynek számítanak Németországban, és az aromaterápián kívül masszázsokban, testápolásban, étrend-kiegészítőként vagy háztartási megoldásokként is használják őket.

 

A torokfájás fájdalmas állapot, amely gyakran megnehezíti a lenyelést. Általában vírusfertőzés, például megfázás vagy influenza , vagy bakteriális fertőzés, például strep torok okozza.

Az illóolajok orvosi felhasználásával kapcsolatban nincs sok kutatás. Az elvégzett tanulmányok azonban arra utalnak, hogy az illóolajok segíthetnek a torokfájásban.

Fontos megjegyezni, hogy az illóolajokat belélegezni vagy hígítani kell, és a bőrre kell vinni. Olajban hígítva illóolajok is hozzáadhatók egy fürdőhöz. Illóolajok fogyasztása nem ajánlott, mivel néhány mérgező.


Kakukkfű illóolaj


Szerint a 2011-es tanulmány a kakukkfű illóolaj erőteljes antibakteriális képességekkel rendelkezik a szokásos antibiotikumokkal szemben rezisztens baktériumtörzsekkel szemben. A kakukkfű csökkenti az izomgörcsöket is, így megakadályozhatja a köhögést, amely néha orrdugulást okoz.


Levendula


A levendula relaxáló hatásáról ismert. Egy 2005-ös tanulmány megállapította, hogy a levendula illóolaj gyulladáscsökkentő és antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezhet. Ezek az eredmények ígéretesek, de ezek megerősítéséhez további vizsgálatokra van szükség.


Teafa illóolaj


Szerint a 2013-as a teafaolajnak erős antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatása van a csírákkal szemben. Gyakran antiszeptikusként használják ínyfertőzések és egyéb szájüregi problémák esetén.


Eukaliptusz illóolaj


Az eukaliptuszt gyakran antiszeptikumként használják megfázás, torokfájás és köhögés kezelésére. Egy 2011-es tanulmány összehasonlította a különböző típusú eukaliptuszolaj antibakteriális tulajdonságait. A növény különböző részeiből készült olajok különböző kémiai összetételűek voltak.

A kutatók megállapították, hogy az összes eukaliptusz illóolaj bizonyos mértékig antibakteriális. Az eukaliptusz gyümölcséből származó olajnak volt a legtöbb antibakteriális hatása, még néhány gyógyszerrezisztens baktérium ellen is.


Citrom illóolaj


A 2017. évi tanulmány megállapította, hogy a citrom illóolajnak erős antibakteriális hatása van a listeriát okozó baktériumokkal szemben . Ez azt jelenti, hogy hatékony lehet más, a torokfájást okozó baktériumok ellen is, de ennek megerősítésére további kutatásokra van szükség.

A citrus illóolajok napérzékenyé teszik a bőrt. Kerülje a napsütést, ha ezeket a hígított termékeket használja a bőrén.


Borsmenta illóolaj


A borsmenta mentolt tartalmaz, amely a torokpasztilák és a torokfájás kezelésére használt köhögéscseppek fő összetevője. Egy 2015-ös tanulmány megállapította, hogy a borsmenta illóolaj antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, hasonlóan a gentamicin (Garamycin) antibiotikuméhoz. A borsmentaolaj belélegzése szintén segíthet a gyulladás csökkentésében és a fájdalom enyhítésében.


Figyelmeztetések


Az illóolajok természetesek, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehetnek veszélyesek. Például akár kis mennyiségű eukaliptuszolaj elfogyasztása is rohamokat okozhat.

Az illóolajok allergiás reakciót is okozhatnak. Azonnal kérjen orvosi segítséget, ha az alábbiak bármelyikét tapasztalja illóolajok használata során:

  • légzési nehézség
  • viszkető
  • kiütés
  • gyors pulzus


Az illóolajokat alaposabban megfontolják, ha terhes vagy szoptat, mivel nem végeztek elegendő kutatást annak megállapítására, hogy biztonságosak-e. Néhány köztudottan problémákat okoz.

Mielőtt illóolajokat használna csecsemőkön és gyermekeken, mindenképpen beszéljen orvosával vagy minősített aromaterapeutával. Számos illóolaj nem biztonságos a gyermekek számára. Egy 2007-es tanulmány például kimutatta, hogy a borsmentaolaj gyermekeknél légzési problémákat, csecsemőknél pedig sárgaságot okozhat.

Asztali nézet