Jópofa Bolt - Ahol a fa hatás a nyerő
Az illatok befolyásolhatják az emberi jólétet és az érzelmeket. A reggeli friss kávéillat felemeli a hangulatot és felkelti a finom kávé iránti elvárást.
A kellemes illatú dezodor vagy parfüm szintén pozitív hatással lehet az emberekre. Az illatok különböző hatással vannak ránk, attól függően, hogy melyik illatot használják.
Az aromaterápiában felhasználják az illatok és különösen az úgynevezett illóolajok hatásának ismeretét. Az illóolajok, például a levendula, relaxáló hatásúak lehetnek, vagy például a rozmaring stimulálhatják az idegrendszert. Az illóolajok célzott felhasználása az aromaterápiában infraszauna kabinban is lehetséges.
Az aromaterápia felhasználható a közérzet növelésére és a betegségek enyhítésére. Az aromaterápia az illóolajokon alapszik.
Az illóolajokkal történő ilyen terápiát csak engedéllyel rendelkező orvosok és alternatív orvosok végezhetik (az alternatív orvosokról szóló törvény 1. szakasza szerint), ha ezt kereskedelmi vagy szakmai céllal akarják gyakorolni.
Még akkor is, ha az aromaterápiát alternatív gyógyítási módszerként jellemzik, az alkalmazás előtt meg kell beszélni orvosával. Vannak olyan körülmények, amelyek nem teszik lehetővé az illatanyag alkalmazását. Például az epileptikusoknak még az illatok nagy számát is el kell kerülniük.
Az aromaterápiában használt illóolajok nemcsak illatanyagként használhatók, hanem a bőrön keresztül is felszívódhatnak. Például az aromaterápia masszázsokat is kínál gyógynövényekből nyert illóolajokkal.
Az aromaterápián kívül magáncélú illatokat is kínálnak, amelyek állítólag növelik a közérzetet. Ilyenek például a szagfoltok, hideg fürdők, illatolajok illatlámpákhoz vagy masszázsolajok.
Például egy infravörös kabinban az illatanyagok másodpercek alatt az infravörös kabinba juthatnak egy aromás diffúzoron keresztül. A kifejezetten az infravörös fülkéhez kínált aromás diffúzorok azt hirdetik, hogy anionokat is kibocsátanak a levegőbe, amelyek eltávolíthatják a port a levegőből, amint azt az infravörös útmutató mutatja. A wellness-élmény tovább javítható, ha kellemes illatanyagokat engednek infravörös kabinba vagy infraszaunába.
Nem minden illatot és nem minden illóolajat használnak az infravörös kabinban vagy általában inhalálásra. Számos anyagot szintetikus úton állítanak elő, és túladagolhatók, vagy káros anyagokat tartalmazhatnak. Az aromaterápiában alkalmazandó illóolajat előzetesen meg kell beszélni orvosával.
Ha illatát vagy aromás olajat szeretne használni a közérzetéhez vagy kiegészítő wellness tényezőként, akkor győződjön meg arról, hogy az illat kiváló minőségű és a megfelelő célra szolgál. Vásárláskor ügyeljen az információkra: "100% -ban természetes illóolaj".
Az aromás olajokat magánháztartásokban is használják, például illatlámpákban vagy hideg fürdőkben. Az aromaterápiában az illóolajokat kifejezetten relaxációra, koncentrációfokozásra vagy a jólét más elemeire használják.
A pihenéshez és nyugtatáshoz használt aromás olaj például a levendulaolaj. Az aromaterápiában például azt mondják, hogy a levendulaolaj segít megtalálni a belső egyensúlyt. Azt kell azonban mondani, hogy a levendula nem mindenkinek való.
A citromfűolajat nyugtalanság és stressz ellen, valamint a jó alvás érdekében is használják. A citromfűolajnak citromillata is van, ami pozitív hatással lehet az emberek hangulatára.
A jázminolaj nyugtató hatású és emeli a hangulatot. A jázmin illata édes, és állítólag afrodiziákum hatású.