Jópofa Bolt - Ahol a fa hatás a nyerő
Ásványi olaj definiált , mint „egy színtelen, olajos, szinte íztelen, vízben oldhatatlan folyékony.”
Általában vagy normál könnyű sűrűségű (vagy könnyű ásványi olaj) vagy szokásos nehéz sűrűségű (nehéz ásványi olaj). Leginkább alkánokból áll és cikloalkánok.
Ez a fajta olaj desztillált kőolaj és megtalálható termékek , mint a kozmetikumok, hordozó olajok, egyes gyógyszerek és a kenőanyag hashajtók. Gyakran a kőolaj finomításának melléktermékeként jön létre benzin előállítása céljából.
Akkor keletkezik, amikor a kőolajat először légköri nyomáson, majd nagy vákuumban desztillálják, így desztillátumokat és maradékfrakciókat kapnak, amelyek tovább finomíthatók ásványolajok előállítására.
Mire jó az ásványi olaj? Ez használt, mint egy természetes hashajtó , hogy segítsen kezelni a székrekedést, kenőanyag és hidratáló.
Ez különbözik más hasonló felhasználású növényi olajoktól , például a jojoba- vagy mandulaolajoktól (két népszerű hordozóolaj az illóolajoknál ), de összefügg a vazelinnel .
Az ásványi olaj többféle minőségben kapható, amelyek a finomítási folyamaton alapulnak.
A történelem során számos terméket „ásványi olajnak” neveztek. A dolgok zavarosabbá tétele érdekében ma az ásványolaj országtól függően több más néven is szerepel, többek között:
Többféle ásványi olaj kapható a drogériákban, szupermarketekben és az interneten, valamint számos módon felhasználhatja ezeket a termékeket a kezelt tünetektől függően. Szájon át alkalmazható, felvihető a bőrre, beöntésként vagy személyes kenőanyagként használható.
Ha a bőr kenésére használják, akkor kenőcsök, krémek és személyes (hüvelyi) kenőanyagok vannak. A babaolajat parfümös ásványi olajnak is tekintik, amely biztonságosan alkalmazható a csecsemők / csecsemők bőrén.
Az ásványi olaj a hashajtók bizonyos típusainak hatóanyaga, és még ilyen módon is alkalmazhatók kenőanyagként. Az ilyen típusú olajjal készült hashajtó népszerű márkaneve a Kondremul.
Az élelmiszeripari ásványi olaj a konyhai kellékeknél használatos, például fa vágódeszkák, munkalapok stb. Kezelésére.
Az ásványi olajat belsőleg (és ezért vény nélkül kapható gyógyszernek tekintik) folyékony paraffinnak nevezik. Gyógyszerként leggyakrabban a székrekedés kezelésére szolgál hashajtó hatása miatt.
A székrekedés enyhítésére szolgál, mivel visszatartja a vizet a székletben és a belekben, kenje a beleket, és megkönnyíti a bélmozgás átadását megerőltetés nélkül.
Hashajtó célokra lehet szájon át (a számat) vagy beöntésként használni. Beöntésként az olaj nagy része valóban a székletben ürül, ha valaki a fürdőszobába megy.
Azok az emberek, akik belső könnyekkel (repedésekkel) vagy aranyérrel küzdenek, szintén használhatják ezt az olajat a kellemetlenség csökkentésében.
Szerint a 2017 jelentés „[Ásványi olajok] használnak a bőr és ajakápoló kozmetikai termékek miatt kiváló bőrbarát, valamint a magas védelme és tisztító teljesítmény és széles viszkozitási lehetőségeket.” Az évek során végzett vizsgálatok azt találták , hogy javíthatja a bőr puhaságát és a gát funkcióit.
Az ásványi olajat babaápolókban, hidratáló krémekben, kenőcsökben és kozmetikumokban találja meg, mivel számos előnye van, mint természetes hidratáló:
Biztonságosan alkalmazható az érzékeny bőrre, a csecsemők bőrére és még a szempillákra is a ridegség megelőzése érdekében.
Úgy működik, hogy megakadályozza a nedvesség eljutását a bőrből, ami csökkenti a szárazságot, a repedéseket és a hámlást. Néhány olyan betegség, amelynek kezelésében segíthet:
Bölcsősapka és pelenkakiütés csecsemőknél / csecsemőknél (próbálja ki ebben a DIY pelenka kiütéses krémben )
Enyhe ekcéma, ha az érintett területre kenjük (használjuk saját ekcéma krém készítéséhez )
Száraz, repedezett lábak
Használhat ásványi olajat hordozóolajként is, amelyet illóolajokkal kombinálva hígíthatjuk őket és megváltoztathatjuk felszívódási sebességüket. Egy-három csepp illóolajjal, például levendulával vagy teafával kombinálva a hordozóolajok boríthatják a bőr nagy felületét, és segíthetnek enyhíteni olyan bőrproblémákat, mint a pattanások , az életkor / napfoltok stb.
Noha „illesztőanyagként” használják egyes illóolajok és helyi bőrtermékek egyéb összetevőinek szállítására, önmagában nem nyújt antioxidánsokat vagy vitaminokat a bőr egészségére.
Az ásványi olaj másik bőrápoló alkalmazása eltávolítja a sminket , sőt az ideiglenes tetoválásokat is.
Ha erre a célra használja, keressen olyan magasan finomított és tisztított ásványi olajat (a kozmetikai és bőrápolási termékekben megtalálható típusú), amely nem komedogén és nem fogja eltömíteni a pórusokat, és nem vezet kitörésekhez. Cseppentsen néhány cseppet egy tiszta pamut törlőkendőre, és mosás előtt finoman dörzsölje át az arcát.
Ha valaki olyan fülzsír felhalmozódásával foglalkozik, amelyet nehéz eltávolítani, próbáljon meg néhány csepp ásványi olajat a fülbe kenni a viasz megpuhulása érdekében. Az olaj valójában biztonságos egy-két napig a fülében hagyni, mielőtt fecskendővel vagy meleg vízzel eltávolítaná. (Keressen olyan készleteket, amelyek segítenek az eltávolításban a drogériákban, vagy kérdezze meg orvosát.)
Miért jó az ásványi olaj a hajának és a fejbőrének? Segíthet a korpásodás kezelésében, ha a fejbőrbe simítják, majd normál esetben samponnal tisztítja a maradék olajat.
Hagyja egy órán át a fejbőrén, fésülje át vagy ecsetelje át, majd samponnal és kondicionálja. Próbálja használni ezt a házi korpás sampont, hajhullás ellen is.
A legjobb eredmény érdekében ismételje meg ezt a folyamatot legalább hetente egyszer.
Egyéb háztartási / ipari ásványolaj felhasználások:
Rossz az ásványi olaj? A legfrissebb vélemények azt találták, hogy megfelelő használat esetén csekély kockázatot jelent a károsodásra, de először kezelni és finomítani kell annak érdekében, hogy biztonságosan felhasználható legyen a bőrön, vagy belsőleg bevehető.
Az adagtól és a bevétel módjától függően az ásványi olaj mellékhatásai lehetnek :
Íme néhány tipp ehhez a termékhez úgy, hogy korlátozza az ásványi olaj mellékhatásait: