Jópofa Bolt - Ahol a fa hatás a nyerő
Aranyér házi gyógymódok: Fürdés és borogatás gyógynövényekkel (levendula, tölgyfa kéreg, teafa krém ...), hűtés, higiénia - segítenek az aranyér kezelésében.
Elvileg a következő minden betegségre vonatkozik: Vizsgálja meg és kezelje orvos vagy alternatív orvos az eseményt, és beszélje meg vele az esetleges jogorvoslati lehetőségeket. Ez vonatkozik az állítólag ártalmatlan házi gyógymódokra is. Különösen bizonyos gyógynövények és különösen az illóolajok gyakorta erősebb hatásúak, mint azt első pillantásra gondolnád.
A nyugtató fürdők, egyes gyógynövényekkel keverve, amelyek közül néhány régi házi recept alapján készül, segítenek a viszketés, a bőrirritáció és a gyulladás ellen. Különbséget kell tenni a Sitz-fürdők között, amelyekben a meleg vízben ül, és a gőzfürdők között, amelyekben forrásban lévő forró víz gőzének teszik ki az aranyereket. A gőzfürdő előnye a Sitz-fürdővel szemben, hogy gyengédebben éri el az érintett területeket, és nem enyhül annyira. Ez különösen ajánlott súlyos irritáció és aranyér esetén.
Az első tünetek után a Sitz-fürdők gyógynövényekkel vagy illóolajokkal nyugtatják az irritált aranyereket. A legtöbb gyógynövény a fürdő elkészítéséhez vény nélkül kapható gyógyszertárakban vagy egészséges élelmiszerboltokban, de vannak olyan kész fürdő-adalékanyagok is, amelyeket csak hozzá kell adni a fürdővízhez.
A víz testhőmérsékletű legyen (32-36 °). A forróbb fürdő kitágítja az ereket és nyomást gyakorol az aranyérre, súlyosbítva a tüneteket. Ezenkívül a magasabb hőmérséklet és a víz túlságosan megpuhíthatja az érintett területeket, és ennek következtében kiszáríthatja a bőrt.
A fürdőkád csípőfürdőjéhez a kádat harmadáig feltölti vízzel, és beleül. Ennek az a hátránya, hogy viszonylag nagy mennyiségű vízre van szüksége, és a hozzáadandó gyógynövények nagyon hígulnak, vagy sok kell belőlük. Ezért megfelelőbbek az orvosi ellátásból származó speciális csípőfürdők. Egy nagy, masszív tál ugyanezt tenné. Kérjük, ne használja a tálat vagy a fürdőt más célra, a fertőzés veszélye miatt.
Enyhe vagy mérsékelt aranyér panaszok esetén naponta egyszer vagy kétszer 5 percig fürödnie kell. A levendula és a tölgy kérge gyógynövények különösen alkalmasak adalékanyagként.
Ha nincs elég idő a fürdésre, akkor az alapos, de kíméletes anális higiénia segít. Ezt is mindenképpen fel kell használni. Akut fázisokban a székletürítést követően mindig óvatosan tisztítsa meg a végbélnyílást langyos vízzel, és óvatosan szárítsa meg. Enyhe viszketés esetén bio almaecettel való mosás: hideg vizet keverjen almaecettel 2: 1 arányban, és ezzel a keverékkel tisztítsa meg a végbélnyílást. Ezután dörzsölje az irritált bőrt a végbélnyugtatásra egy nyugtató krémmel, például valódi levendula vagy boszorkány mogyoró kivonattal készült krémmel. Kérjük, mindig ügyeljen arra, hogy a bőr ne legyen túl száraz és repedezett. Nagyon kompatibilis természetes krémekkel kell ellátni.
A borogatások vagy a párnák a leírt fürdők alternatívája vagy kiegészítői. A borítékokat kenőccsel, tinktúrákkal vagy olajokkal áztathatják és gyógynövényekkel tölthetik meg. Súlyosabb aranyér tünetek esetén ez az alkalmazási forma jobb eredményeket érhet el, mint a fürdők vagy a kenőcs közvetlen alkalmazása. A párnákhoz feküdjön hasra, és helyezze az áztatott ruhát egy ideig az aranyérre.
Különösen alkalmasak a gyógyító, gyulladáscsökkentő és összehúzó (összehúzó) hatású gyógynövények. Borítékhoz csepegtessen le egy finom vászon vagy szövet zsebkendőt a megfelelő gyógynövényekkel, az olajok is keverhetők. Helyezze a ruhát a fenék közé, és rögzítse az alsó nadrággal. Használat után semmisítse meg, vagy mossa 95 fokon.
Az ajánlott gyógynövények: valódi levendula, orbáncfű, tölgy kérge.
A kamillát gyakran ajánlják fájdalom, viszketés és görcsök csillapítására, fertőtlenítésre és gyulladáscsökkentő célokra. Belsőleg használják aranyérre fürdő adalékként, borogatásra és teára. Azonban nem ajánlanám a gyógynövényt aranyér ellen, mivel annak a bőrre száradó hatása van.
Az ausztrál teafa illóolaja nagyon sokoldalú gyógyszer. Rendkívül hatékony gyógymódnak számít a fertőzések és a bőrbetegségek ellen, mert különösen antiszeptikus hatású, serkenti a bőr anyagcseréjét és a sejtek megújulását. A teafaolaj különösen hasznos az anális ekcémához társuló gyulladt aranyér kezelésére. Nem szabad egyszerűen a teafaolajat csepegtetnie a gyulladt területekre, mert erősen irritálja a nyálkahártyát. Még viszonylag nagy hígítás esetén is összeférhetetlen lehet. Ezért 5% kenőcsöt javasolnék aranyér gyulladásra történő alkalmazásra.
Az almaecet különösen összehúzó hatású, és mind belül, mind külsőleg használható aranyér ellen. De itt is körültekintően kell eljárni. Ha az anális régiót gyulladás és nyitott területek jellemzik, az almaecet túlságosan irritáló lehet. Csak kisebb problémák esetén ajánlom a házi gyógymódot.
Külsőleg: Az aranyér megnyugtatásához és fertőtlenítéséhez áztasson be egy pamut törlőt jéghideg almaecettel és tegye a viszkető területekre. Az aranyér mosásához és tisztításához keverje össze az almaecetet vízzel 1: 1 arányban.
Belsőleg: az almaecet ivó kúra. Keverjen össze egy pohár vizet 2 teáskanál ecettel és 1-2 teáskanál mézzel, itassa ezt a keveréket naponta körülbelül 4 hétig. Ez elindítja az emésztést és vérzéscsillapító hatású. Kérjük, tartózkodjon ettől krónikus gyulladásos gyomor- / bélbetegségek esetén.
Az aranyér tüneteinek és viszketésének enyhítésére gyors hatás érhető el az aranyér lehűtésével. Ez különféle eszközökkel érhető el:
Jégkockás kendő: Tegyen néhány jégkockát tiszta ruhába, és tegye a fenék közé. A legjobb módszer erre a hasra feküdni.
Hűtőkompresszorok: Ideálisak a mini hűtőkompresszorok, amelyek bármely gyógyszertárban vagy gyógyszertárban megvásárolhatók. Tekerje be a jéghideg gélpárnát egy ruhával, és szorítsa be a fenék közé.
Kérjük, ügyeljen a nagy higiéniára. A felhasznált segédeszközöket 70% alkohollal való tisztítás előtt és után meg kell tisztítani, és rendszeres időközönként meg kell semmisíteni. Jobb lenne eldobható tárgyakat használni.